29 Kasım 2014 Cumartesi

Kitap Alışverişi #1


Sonunda!
Tamam, cümleye böyle başlanmaz biliyorum ama sonunda sizlerle kitap alışverişimi paylaşabileceğim. Blog açtığımdan beri ilk kitap alışverişim. *-* Ben malesef ki üç ayda bir toplu kitap alışverişi yapabiliyorum. Malum bursluluk üç ayda bir geliyor. Üç ayda bir kitap aldığım için dolduruyorum :D Bu yüzden kıskanmayın, ben de bu görüntüye aylarca hasret kalıyorum.


Kitaplar bana fuar zamanında geldi. Yani baya iki hafta oldu galiba? Hı? Neyse. İyi ki daha geç kalmamışım çünkü Kitap Sihirbazı'nda indirim bir hafta durmuş sonra hemen kaldırılmış. 
Yukarıda resimde gördüğünüz bana gün içinde gelen ilk kargo. Kitap Sihirbazı'ndan. İkinci kargom da hemen beş dakika sonra gelince ben havalara uçtum. Hatta kargo görevlisi "Baya sevindin herhalde." diye takıldı. :D Ve heyecandan Okuoku'dan gelen kargoyu çekemedim. Aşağıda bütün kitaplar var zaten.  İşteeee. 
Alınan tüm kitaplar. Sağdakiler Okuoku siparişinden, soldakiler Kitap Sihirbazı siparişinden. 


 Bunlar Okuoku'dan. Ama hepsi benim değil. Grinin Elli Tonu ve yukarısı bana değil arkadaşıma ve kuzenime ait. Okoku görevlilerini çok seviyorum. Arayıp hediye paketi istediğimde çok nazik davrandılar ve bana hediye paketi de gönderdiler. Ephesus ayraçlarına bitiyorum. Ayrıca Novella Yayınları'nın anahtarlık gibi değişik çok ciciş bir şeyi de yanında vermişler. Aldığım kitaplar;
Death Note 8, 9, 10, 11, 12 : Kuzenim için aldığım kitaplar.
Grinin Elli Tonu ve Canan: Arkadaşım için aldığım kitaplar. 
Değirmen: Arkadaşıma aldığım hediye kitap. 
Oniks: Lux serisinin ikinci kitabı. Kitap Sihirbazı'nda daha pahalıydı o yüzden buradan aldım. :D
Labirent: Son İsyan: Labirent serisini okumamama rağmen filmde Dylan'ın oynayacağını öğrendiğim anda ilk kitabını aldım. E devam kitapları çıkınca diğerlerini de almak farz oldu. Umarım beğenirim. 
Postacı Kapıyı Çalmayacak: Konusu ilgi çekici geldi. Ve mektup yazılanların içinde Kurt Cobain, Amy Winehouse olunca bunu da almak farz oldu. 


İşte en mükemmelli kitapları içinde barındıran kargo Kitap Sihirbazı'ndan geldi. Kargonun tahmini geliş süresini en fazla 4 gün olur diye hesaplamıştım ama bir hafta da geldi. İlk sipariştir diye pek takmıyorum ama bir daha olursa bu sorunu bildireceğim.
Olimpos'un Kanı: Yosun kafayı, Annabeth'i, melezler her şeyi özleyeceğim. Bu seri benim ilk serim. Bu seriyle, Annabeth'le, Percy'le beraber büyüdüm ben. Bunu okumak, bitirmek, bitirdikten sonra o boşlukta kalmak çok kötü olacak...
Ah ve Mat: Kitap Sihirbazı, sitedeki ilk siparişimize kitabı hediye olarak veriyor.
Obsidiyen, Opal, Köken, Direniş: Artık bu seriyi okumalıyım diye düşündüm. Ama ne zaman başlarım orası meçhul.
Kan ve Yıldız Işığı Günleri: Bu kitap konusunda inanılmaz şanslıyım çünkü DvKK'yı okuyup bitirdim ve bu kitap çıktı. İlk kitabı unutmadan hemen başlamak istiyorum.
Aşka Var Mısın?: Herkes kitabı çok beğenmişti bende hazır 9.90'lık indirimdeyken alıyım dedim.
Kimliksiz, Çilek Mevsimi, Çirkin Güzel: Bunlar da 9.90 dı. Türk yazarlarımız şu aralar pek meşhur. Bu kitapları da hemen okumak istiyorum. *-*
Kitaba ilk geldiğinde dikkat etmemişim daha sonra bir baktım ki imzalı. Nasıl sevindiğimi tahmin etmişsinizdir. :D 

İşte benim tüm kitap siparişim bunlar. Galiba bir daha ki alışverişim küçük ve Ocak ayında olur. :D

10 yorum:

 1. İmzalı kitap mıı,çok şanslısıın :D Dolu dolu almışsın,güle güle okuu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eheheh :3 Teşekkür ederim, aradan vakit geçince insan topluyor işte kitapları :D

   Sil
  2. Bu arada mimlendiin :D Bakarsan sevinirim :D http://nazlikitaplik.blogspot.com.tr/2014/11/mim-kendime-ayrdgm-zaman.html

   Sil
  3. Baktım canım, teşekkür ederim :D

   Sil
 2. Cidden harikalar güle güle oku ��

  YanıtlaSil
 3. Lüx serisini ben de okumalıyım artık :) Çok güzel kitaplar almışsın, kitaplarını keyifle oku canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Aynen ya herkes bahsediyor cidden, seriyi çok feci merak ettim :D

   Sil
 4. Okuoku sitesini arayıp hediye paketi istediğini söyleyince ne tepki verdiler ? Ve içinden hangi
  hediyeler çıktı ? Ben de sipariş vermek istiyorum fakat kitaplarımın hasarlı gelmesinden korkuyorum. Senin başına böyle bir olay geldi mi ? Bu yorumda da ne kadar çok soru oldu .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hediye paketi derken kitabı kaplamak için olandan :D Yani bana ayrı bir kitap göndermediler.
   Bende pek fazla sorun çıkmadı. Her kargoda olan olaylardan biraz çıktı, hani kenarları biraz kıvrılmış veya sırtı bozuk olur ya öyle.
   Bana göre her sitede biraz biraz hasar olur. Ama Okuoku bu aralar baya iyi. Bir deneyebilirsin :)

   Sil